basketbal-170-0-zvolen
170:0

150:0 a 170:0 tieto výsledky basketbalových zápasov sa dozaista zapíšu do análov basketbalovej histórie. Oba výsledky sa zrodili v jeden deň a to 16.10.2010 v kategórii mladšie žiačky, oblasť stred BK ZŠ Zvolen – Handlová. Nuž aj takéto veci sa stávajú v basketbale.

Dať trojkový kôš nie je vôbec jednoduchá záležitosť aj pre staré harcovníčky. Avšak ak v zápase kadetiek sa podarí premeniť až 11 trojkových košov zo 16 v celom zápase, to je potom nevídané. Takéto niečo sa podarilo 20.3.2011 v zápase proti BK AŠK Slávia Trnava. Túto taktiku vyhútal vtedajší tréner Zoltán Žambor a zápas napokon vyhrali naše dievčatá v pomere 96:54

basketbal-kos
Skalpovanie basketbalovej sieťky

Oskalpovanie basketbalového koša, aj tak sa dá nazvať situácia, ktorá nastala na záver Majstrovstiev Slovenskej Republiky mladších žiačok v basketbale, ktoré sa konali počas troch dní od 27. do 29.5.2011. Tento turnaj vyhrali dievčatá z ŠBK Šamorín a práve jedna hráčka nelenila, sadla jednému z realizačného tímu na väzy a s nožnicami na prstoch sa takto pekne vrhla a odstrihla našu sieťku na obrube basketbalového koša.

  1. marca 2011 prišli do Zvolena kadetky BK Klokani Ivanka pri Dunaji. Po prezlečení sa do modrých dresov sa začali rozcvičovať, ale čo sa nestalo, jednému z rozhodcov sa nepozdávali naše pekné fialové dresy, ktoré by podľa jeho názoru splývali so spoluhráčkami. Chtiac-nechtiac sa museli ísť naše dievčatá prezliecť do červených dresov a až potom sa mohol zápas začať hrať.

Hrať v okuliaroch basketbal, to nie je bežná vec a práve preto sa používajú kontaktné šošovky. Počas jedného zápasu došlo pod košom ku kontaktu dvoch hráčok, každej z iného tímu a jednému z dievčat kontaktná šošovka z oka vypadla. Po chvíľke spoločného hľadania ju aj napokon na palubovke našli.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s